НАБУ не змогло довести збитки у справі з квартирами Нацгвардії, в арешті гендиректора «Укрбуд Девелопмент» відмовлено

Суд призначив заставу у два млн. грн. Юристи вважають підозру Олегу Майбороді необґрунтованою, а рішення про заставу оскаржуватимуть.

Сьогодні, 17 травня в Солом’янському суді продовжився розгляд справи про обрання запобіжного заходу Олегу Майбороді, гендиректору компанії «Укрбуд Девелопмент». Його затримали у справі про зловживання екс-командувача Нацгвардією Юрія Аллерова при обміні квартир для військовослужбовців.

Напередодні Шевченківський суд визнав затримання Майбороди незаконним і звільнив його з-під варти, підтвердивши, що детективи НАБУ діяли з перевищенням своїх повноважень.

«Після звільнення ми з Олегом Майбородою за своєю ініціативою з’явилися в Солом’янський суд, і вимагали розгляду клопотання НАБУ про обрання йому запобіжного заходу, щоб остаточно зняти всі питання по надуманим і бездоказовим звинуваченням і відсутності ризиків, що він може переховуватися», — зазначив адвокат Олег Татаров.

За словами юристів, сторона звинувачення приховала від суду частину експертизи, в якій зазначено, які саме питання були поставлені експертові. Прокурор САП послався на «економію паперу». Водночас, саме на цьому документі базується підозра.

«Сторона звинувачення так і не змогла навести суду докази нанесення збитків. А це ключова умова притягнення до кримінальної відповідальності», — підкреслив адвокат.

Крім того, підстав вважати, що гендиректор компанії-забудовника може сховатися, також представлено не було. Тому питання про арешт не розглядалося. Проте суд прийняв рішення обрати в якості запобіжного заходу Майбороді грошову заставу в сумі 2 млн. грн. Це рішення адвокати планують оскаржити, оскільки вважають, що підозра повністю необґрунтована.

Співпраця

  • kmda
  • ukrgaz
  • minregion